Інформація про кір (Ukrainian)

Кір є вкрай заразним і потенційно важким захворюванням, яке викликає лихоманку, висип, кашель і симптом червоних очей, що сльозяться. Він в основному поширюється повітряно-крапельним шляхом через кашель або чхання людини, хворої на кір.

child with measlesСимптоми кору з’являються через 7-21 день після інфікування. Кір є заразним приблизно у період від чотирьох днів до появи висипу до чотирьох днів після появи висипу. Люди можуть поширювати кір до того, як у них з’явиться характерний для кору висип.

До людей з найбільшим ризиком зараження кором відносяться нещеплене населення, вагітні жінки, немовлята у віці до шести місяців і ті, хто має ослаблену імунну систему. Вважається, що людина має імунітет до кору, якщо застосовується будь-яке з наступного:

  • Народжені до 1957 року
  • Результат аналізу крові, який підтверджує наявність імунітету до кору
  • Доказ того, що ви раніше хворіли на кір, діагностований лікарем
  • Відповідність сучасним нормам щеплення проти кору (одна доза для дітей віком від 12 місяців до трьох років, дві дози для будь-кого у віці від чотирьох років).

У таблиці нижче показано частоту повідомлень про випадки кору на місцевому рівні:

РікОкруг Сногоміш
Штат Вашингтон
201703
201868
2019190
202001
20210--


measles flyer doh ukrainianЕпізодичні випадки та невеликі осередкові випадки зазвичай викликані ввезенням після подорожі з іншої країни, де кір набув більшого поширення. Більш масштабні спалахи інфікування часто розповсюджуються таким же чином, але потім поширюються швидкими темпами, якщо вірус проникає в мережу або спільноту з низьким рівнем щеплення. Щеплення двома дозами проти кору є безпечним та одним з найефективніших і стійких, навіть повністю щеплені люди рідко можуть захворіти на кір. Під час спалаху 2019 року лише 4% випадків були зареєстровані у повністю щеплених людей.  

Інформація про щеплення

Батьки та опікуни можуть перевірити статус щеплення своєї дитини або роздрукувати свій сертифікат про щеплення на веб-сторінці https://wa.myir.net, або звернувшись до свого лікаря.

Щеплення є безкоштовним для всіх дітей до 18 років. Якщо за щеплення у дільничного лікаря стягується плата, батьки або опікуни можуть відмовитися від нього, якщо вони не можуть собі це дозволити. Згідно законодавства жодній дитини не може бути відмовлено в отриманні рекомендованого щеплення у дільничного лікаря з причини неспроможності сім’ї заплатити за нього.