ПІДВИЩЕННЯ ДОВІРИ ДО ВАКЦІНИ ВІД COVID-19 (Ukrainian)

ОСНОВНА ІНФОРМАЦІЯ ПРО ВАКЦІНУ ВІД COVID-19

  1. Вакцина проти COVID-19 надається населенню безкоштовно незалежно від імміграційного чи страхового статусу.
  2. Вакцина захищає від COVID-19 та знижує ймовірність госпіталізації або смерті. Навіть якщо у вас був COVID–19, вам все одно варто пройти вакцинацію.
  3. Оскільки жодна з дозволених вакцин проти COVID-19 у США не містить живого вірусу, що викликає COVID-19, вакцина не може спричинити захворювання COVID-19.
  4. Майже всі інгредієнти вакцини проти COVID-19 також входять до складу багатьох харчових продуктів - жири, цукри та солі.
  5. Вакцина проти COVID-19, включаючи дози для дітей віком від 5 років, пройшла ретельну оцінку як FDA , так і CDC . Вакцини проти COVID-19 проходять зараз і будуть піддаватися найінтенсивнішому моніторингу безпеки в історії США.

ВИДИ ВАКЦІН ВІД COVID -19

Існує кілька вакцин проти COVID-19, які використовуються в Сполучених Штатах

  • Вакцина Pfizer (Comirnaty)
  • Вакцина Moderna
  • Вакцина Janssen (Johnson & Johnson)

ВАКЦИНУЙТЕСЯ І ПІДТРИМАЙТЕ ПОВНУ ВАКЦИНАЦІЮ              

Повна вакцинація означає, що людина отримала всі рекомендовані дози в первинній серії вакцини проти COVID-19. Повна вакцинація, що підтримується , означає, що людина отримала всі рекомендовані дози у своїй первинній серії вакцини проти COVID-19 і бустерну дозу, якщо це відповідає вимогам.

Дослідження показують, що після вакцинації захист від вірусу може з часом знижуватися через зміни у вірусі. Ось чому рекомендуються бустерні дози. Кількість первинних або бустерних доз, що рекомендується для вас, може відрізнятися від рекомендованого для когось іншого залежно від таких факторів, як вік та супутні захворювання. Будь ласка, поговоріть зі своїм лікарем, якщо ви не впевнені, чи потрібні вам бустерні дози.

НАТИСНІТЬ НА КАРТИНКУ, ЩОБ ПОДИВИТИСЯ ЇЇ В ПОВНОМУ РОЗМІРІ

How Vaccine Works_Ukrainian

НАТИСНІТЬ НА КАРТИНКУ, ЩОБ ПОДИВИТИСЯ ЇЇ В ПОВНОМУ РОЗМІРІ

Adenovector Vaccine_Ukrainian

ЧОГО ЧЕКАТИ: БЕЗПЕКА І ПОБОЧНІ ЕФЕКТИ

Існує різниця між побічними ефектами та небажаними явищами. 

Побічним ефектом є очікувана реакція на вакцину. Це нормальні ознаки того, що ваше тіло вибудовує захист. Ці побічні ефекти можуть вплинути на вашу здатність займатися повсякденними справами, але вони мають зникнути за кілька днів.

ЗВИЧАЙНІ ПОБОЧНІ ЕФЕКТИ ВАКЦІНИ ВІД COVID-19:

На руці, куди ви зробили уколПо всьому тілу:
  • Біль
  • Почервоніння
  • Набряк
  • Втома
  • Головний біль
  • Біль у м'язах
  • Озноб
  • Висока температура
  • Нудота

Небажані явища є дуже рідкісною та несподіваною реакцією. Небажані явища, які можуть спричинити довгострокові проблеми зі здоров'ям, вкрай рідкісні після вакцинації. Якщо небажані явища виникають, вони зазвичай виникають упродовж шести тижнів після отримання дози вакцини. З цієї причини під час клінічних випробувань Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів та медикаментів США (FDA) збирало дані про кожну з дозволених вакцин проти COVID-19 протягом як мінімум двох місяців (вісім тижнів) після останньої дози. CDC, FDA та інші федеральні агенції продовжують стежити за безпекою вакцин проти COVID- 19 навіть зараз, коли вакцини вже використовуються.

«ПРОРИВНІ» ІНФЕКЦІЇ

Вакцини проти COVID-19 ефективні для запобігання інфекції, серйозних захворювань та смерті. Більшість людей, які заражаються COVID-19, не вакциновані. Однак, оскільки вакцини не на 100% ефективні для запобігання інфекції, деякі повністю вакциновані люди однаково заразяться COVID-19. Зараження повністю вакцинованої людини називається "проривною інфекцією". Незважаючи на те, що вакциновані люди все ще можуть захворіти на COVID, у них набагато менше шансів бути госпіталізованими або померти від хвороби.

ПОШИРЕНІ ПИТАННЯ, МІФИ І ФАКТИ ПРО ВАКЦІНУ

ЧИ БЕЗПЕЧНІ ВАКЦИНИ ВІД COVID-19, НАВІТЬ ПРИ ТОМУ, ЩО ВОНИ БУЛИ ДУЖЕ ШВИДКО РОЗРОБЛЕНІ?

Вчені вже багато років працюють над створенням вакцин проти вірусів, подібних до того, що викликає COVID-19. Ці знання допомогли пришвидшити початкову розробку. Всі вакцини в США повинні пройти три етапи клінічних випробувань, щоб переконатися, що вони безпечні та ефективні. Під час розробки вакцини проти COVID-19 фази накладалися одна на одну, щоб прискорити процес, але всі фази були завершені. 

ЯКІ ІНГРЕДІЄНТИ ВАКЦІН ВІД COVID-19?

Інгредієнти вакцин варіюються залежно від виробника, та списки відкриті для громадськості. Жодна з вакцин не містить яєць, желатину, латексу чи консервантів. Жодна з вакцин проти COVID-19 не містить таких металів, як залізо, нікель, кобальт, літій та сплавів рідкісних елементів. У них також не містяться промислові продукти, такі як мікроелектроніка та електроди. 

ЯКЩО Я ВЖЕ МАВ КОВІД-19 І ВИЛІКУВАВСЯ, ЧИ ПОТРІБНО МЕНІ ЩЕ РОБИТИ ВАКЦИНАЦІЮ?

Так. Дослідження ще не показали, як довго ви захищені від повторного зараження COVID-19 після одужання від COVID-19. Вакцинація допомагає захистити вас, навіть якщо ви вже перехворіли на COVID-19. Одне дослідження показало, що у нещеплених людей, які вже перехворіли на COVID-19, ймовірність повторного зараження більш ніж у 2 рази вище, ніж у повністю вакцинованих людей.

ЗВІДКИ ВИНИКАЄ ДЕЗІНФОРМАЦІЯ?

Будь-хто, хто має мобільний пристрій або комп'ютер, може отримати доступ до неточної інформації або поділитися нею в Інтернеті. Поголос також може ввести в оману. Часто люди діляться думками, які відображають лише їхній особистий досвід. Те, що одна людина говорить або у що вірить, може бути неточною за інших обставин або в іншому місці.

ЯК ВИ МОЖЕТЕ РОЗІЗНАТИ ДЕЗІНФОРМАЦІЮ?

Переконайтеся, що інформація, до якої ви звертаєтеся, надходить з надійних джерел, таких як лікар або постачальник медичних послуг, державний або місцевий департамент охорони здоров'я, відомі медичні або освітні установи або довірені громадські лідери. Один із добрих способів визначити джерело статті — звернути увагу на її веб-адресу. Інформація, що надходить з веб-адрес, що закінчуються на .edu або .gov зазвичай надходить з надійних джерел. Сайти з розширенням .edu публікуються освітніми закладами, наприклад, університетами або дослідницькими центрами. Сайти з адресою .gov належать урядовим організаціям, у тому числі закладам охорони здоров'я, таким як Департамент охорони здоров'я штату Вашингтон або Центрам з контролю та профілактики захворювань.

Якщо ви не можете знайти джерело або автора, вважайте це тривожним сигналом. Крім того, пам'ятайте, що медична інформація часто змінюється, тому завжди перевіряйте дату, коли інформація в останній раз оновлювалася.

ЩО ТАКЕ «ПЕРЕВІРКА ФАКТІВ» І КОЛИ СЛІД ЇЇ ПРОВОДИТИ?

Перевірка фактів — це перевірка інформації, щоб з'ясувати, чи вона правдива чи ні. Щоб бути доведеним, твердження має виходити із джерел, що заслуговують на довіру. Оскільки дезінформація дуже легко розповсюджується в соціальних мережах, не забувайте виявляти здоровий глузд при взаємодії з іншими людьми в Інтернеті.