СВИНЕЦЬ У ДІТЕЙ (Ukrainian)

Свинець — це важкий природний метал, який токсичний при попаданні в наш організм. Хоча використання свинцю у фарбі для будинків, бензині та трубах для питної води було скорочено або виключено, старі та нові продукти, що містять свинець, все ще можна знайти у навколишньому середовищі. Продукція може сприяти отруєнню свинцем. Навіть невелика кількість свинцю може призвести до погіршення здоров'я. Всі люди можуть постраждати від свинцю, але свинець найнебезпечніший для дітей, особливо до шести років. 

 1. Вплив на здоров'я
 2. Джерела свинцю
 3. Хто має пройти тестування

ДІТИ

Для дітей свинець найбільш небезпечний у віці шести років та молодше. Діти ростуть дуже швидко: ростуть кістки, розвиваються сильні м'язи та створюється безліч зв'язків у мозку. Коли свинець, а не необхідні поживні речовини, «доступний» організму для створення зв'язків між кістками, м'язами та мозком, це може призвести до необоротної шкоди здоров'ю. Навіть на рівнях нижче чинних стандартів свинець може бути шкідливим і викликати:

 • Нездатність до навчання, що призводить до зниження інтелекту (зниження IQ )
 • Синдром дефіциту уваги
 • Проблеми з поведінкою
 • Ураження нервової системи
 • Мовні та речові порушення
 • Зниження м'язового зростання
 • Уповільнення зростання кісток
 • Ураження нирок

Високий рівень свинцю небезпечний для життя і може спричинити судоми, втрату свідомості та смерть.

Центри контролю за захворюваннями ( CDC ) встановили референтний рівень 3.5 мкг/дл (мікрограмів на децилітр). Цей рівень не вважається безпечним порогом; натомість він має бути референтним рівнем для запуску дій охорони здоров'я.

Невідомий такий рівень свинцю у крові в дітей, у якому немає певного рівня ризику деяких несприятливих неврологічних ефектів свинцю.

ВАГІТНІ ЖІНКИ

Є достатні докази того, що у вагітних жінок рівні свинцю в крові (РСК) <5 мкг/дл пов'язані із затримкою зростання плода або меншою масою тіла при народженні. РСК<10 мкг/дл пов'язаний із уповільненням постнатального зростання, а РСК<10 мкг/дл у той же час у дітей пов'язаний із зменшенням кола голови, зростання або інших показників зростання та затримкою статевого дозрівання.

ДОДАТКОВІ РЕСУРСИ

Агентство з реєстрації токсичних речовин та захворювань - Додаткова інформація про вплив свинцю на здоров'я на різних рівнях.