TРАВМА ТА СТІЙКІСТЬ (Ukrainian)

Несприятливі дитячі переживання ( НДП ) - це стресові або травматичні негативні переживання у віці до 18 років, які мають довгострокові наслідки для фізичного здоров'я, психічного здоров'я та соціального благополуччя. Більшість людей мають хоча б один НДП. НДП є міжпоколінськими. Батьки, які мають понад 5 НДП, у 14 разів частіше мають стани, які створюють НДП для їхніх дітей.

Стійкість допомагає протидіяти впливу НДП на мозок та тіло. Стійкість – це здатність знову стати сильним, здоровим та успішним після того, як трапилося щось погане. Ми всі народжені зі стійкістю, і цьому можна навчитися та розвинути у будь-якому віці. Наявні дані показують, що ранній досвід, як позитивний, так й негативний, має вирішальне значення для побудови та формування того, як розвивається мозок.

НЕГАТИВНИЙ ДОСВІД У ДИТИНСТВІ

ДОСЛІДЖЕННЯ НДП

Перше великомасштабне популяційне дослідження, яке пов'язало несприятливий дитячий досвід, або НДП, з поганими результатами для здоров'я дорослих, опубліковане в 1998 році, було проведено партнерством між Центром контролю та профілактики захворювань (CDC) та Kaiser Permanente. У дослідженні порівнювалися 10 категорій негативних дитячих переживань з довгим списком поганих наслідків для здоров'я, куди входять хвороби серця, рак, діабет та навіть депресія.

Дослідження показало, що НДП неймовірно поширені, 64% учасників зазнали принаймні 1 НДП. Дослідження також показало, що чим більше НДП було у людини, тим вищий ризик ускладнень зі здоров'ям протягом усього життя.

10 відомих категорій НДП не враховують усі можливі типи дитячих переживань .

10 НДП

НАСИЛЬСТВО

  1. Фізичне 
  2. Емоційне 
  3. Сексуальне 

ХАЛАТНЕ СТАВЛЕННЯ

  1. Фізичне 
  2. Емоційне 

ПОБУТОВІ проблеми

  1. Розлучення батьків
  2. Свідчення домашнього насильства
  3. Наявність члена сім'ї в ув'язненні
  4. Зловживання психоактивними речовинами у сім'ї
  5. Психічне захворювання у членів сім'ї

ПУБЛІЧНІ ДОКУМЕНТАЛЬНІ ПОКАЗИ

Медичний округ Снохоміш регулярно пропонує публічні покази документального фільму  «Стійкість: біологія стресу та наука надії».

Запросіть показ заповнивши онлайн-форму.

Шукаєте ДОДАТКОВУ ПІДТРИМКУ?

Щоб отримати цілодобову емоційну підтримку та допомогу у поєднанні з постачальником психіатричних послуг, зателефонуйте на гарячу лінію відновлення штату Вашингтон за телефоном 1-866-789-1511.

З питань запобігання суїциду телефонуйте на гарячу лінію щодо запобігання суїциду за телефоном 1-800-273-8255.